Jak ważnym elementem dla drużyn piłkarskiej jest emblemat klubowy chyba nie trzeba tłumaczyć. Herb jest swoistym znakiem rozpoznawczym i wizytówką klubu. Znakiem, z którym utożsamiają się kibice, zawodnicy i działacze.

UKS Dulowa na swój herb musiał czekać 10 lat. W końcu 9 stycznia 2009 roku zarząd wybrał najlepszy projekt i zatwierdził go uchwałą.

Chcieliśmy stworzyć nowoczesny, oryginalny herb, który mógłby się wyróżniać na tle innych emblematów polskich klubów. Miał być to jednocześnie prosty, bez wielu skomplikowanych elementów (sprawiających wrażenie kiczu i tandety), co jest powszechnie spotykane szczególnie w niższych klasach.

Po przeanalizowaniu setek herbów z całego świata, wybraliśmy kształt używany najczęściej przez klubu włoskie (tzw. jajo). Ustalono także, że na logotypie znajdą się pionowe pasy w barwach klubu, a także rok powstania i oczywiście nazwa klubu. Uzgodniliśmy, że nowe logo powinno zawierać jakiś element, szczegół związany z naszą miejscowością i mieszkańcami. Analiza tej części projektu  była najtrudniejsza. Okazało się, że ciężko znaleźć miejsce, obiekt, wydarzenie lub inną rzecz, z którą mieszkańcy Dulowej byliby szczególnie związani. Ale w końcu się udało! Puszcza Dulowska! Tak brakujący element powinien właśnie pochodzić z tego miejsca. Puszcza  to miejsce najbardziej znane i charakterystyczne dla Dulowej, wybór padł właśnie na ten kompleks leśny, który swoją genezę ma jeszcze w średniowieczu. Przeanalizowaliśmy roślinność  i zwierzęta mieszkające w puszczy. Wybór padł na Łosia! Należy on do największych ssaków lądowych Europy i jest też oczywiście największym zwierzęciem zamieszkującym Puszczę Dulowską. Nie mogło być lepszego wyboru. Postanowiliśmy umieścić sylwetkę Łosia na naszym herbie

Projekt wykonał znany i doświadczony grafik, ilustrator i rysownik z Chrzanowa o pseudonimie artystycznym „ILE”, znany z fachowości i profesjonalizmu. Mający bogate doświadczenie przy tworzeniu podobnych grafik dla klubów piłkarskich. Po przekazaniu wytycznych przez redakcje serwisu internetowego www.uksdulowa.futbolowo.pl, powstał projekt.

Pierwszy projekt gotowy był już prawie 3 miesiące przed przyjęciem go przez zarząd. Jednak do zalegalizowania przez władze klubu była jeszcze długa droga. Najpierw musiał przejść pozytywną weryfikację przez  wiele osób, nie obyło się też bez drobnych poprawek, powstały także inne projekty. W końcu jednak 9 stycznia 2009 roku na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu UKS Dulowa, został zatwierdzony przez Zarząd klubu.

Mamy nadzieję, że nowy herb będzie nam służył wiernie, towarzysząc w wielu sukcesach zawodników UKS Dulowa!

About us

Dane kontaktowe

Rok założenia: 1998 rok
Barwy: czarno-żółte
NIP: 628-19-05-309
Regon: 276070819
Numer konta: Bank Pekao 45124042301111001070801508  Email: kontakt@uksdulowa.pl

  509 781 181

  Uczniowski Klub Sportowy Dulowa
      ul. Paderewskiego 65,
     32-545 Karniowice

DMC Firewall is a Joomla Security extension!